Basında Biz

Anasayfa/ Basında Biz

Yatırımın altın anahtarı Ceviz bahçeleri oldu

Asla kaybettirmeyen, her yıl daha da değerlenen ve 3 yıldan sonra sürekli kazandıran ceviz bahçesi alım satım projesinin mimarı, Parsel Tarım ve İnşaaat Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Akçay, hiçbir riski olmayan ceviz yatırımı için " Yatırımın altın anahtarı" dedi. YATIRIMCILARIN İLK TERCİHİ Kocaeli'de 10 yıl önce faaliyete başlayan, talep arttıkça büyüyen ve iki yıl önce ikinci sirketi olan Parsel Tarım ve İnşaaat Ticaret Anonim Şirketini kuran Parsel Tarım  tarafından başlatılan, son 7 yılda yatırımcıların ilk tercihi haline gelen ceviz bahçesi alım satım projesine, talep her geçen gün daha da artıyor.  Küçük ve orta ölçekli yatırımcıların büyük oranda ilgisini çeken ve oturduğu yerden hiçbir şey yapmadan para kazanmasını sağlayan ceviz bahçesi yatırımının, ülkeye, çiftçiye, kendi şirketine ve yatırımcılarına kazandıran bir proje olduğunu ifade eden Ruhi Akçay, "Hiçbir riski olmayan ve kazandıran yatırımın, altın anahtarı ceviz bahçeleridir"  şeklinde konuştu.  

Devamı

Ceviz işine mi girsem?

İzmit’in çeşitli bölgelerindeki devasa totemleri ve bu totemler üzerinde “Sizin de ceviz bahçeniz olsun” şeklindeki devasa yazıları görünce… “Herhalde bu işte iyi para var” demiş ve şaşkınlığımı ifade etmiştim. Yazı üzerine çok sayıda arkadaş aradı. Olumlu ve endişe içeren görüşlerini ilettiler. Sonrasında bir tanıdık aracılığıyla, Parsel Tarım Emlak’ın Real karşısı, İlgi Çocuk Hastanesi yanındaki ofisine gittik. İkinci kattaki ofis lüks, kaliteli, yeni ve hayli etkileyici. Parsel Tarım Emlak’ın sahibi Ruhi Akçay’ın anlattığı şeyler de etkileyici. Dilerseniz önce sistemin nasıl işlediğini anlatalım: SİSTEMİN ÖZETİ Ruhi bey tabiri caizse size “anahtar teslim” bahçe kuruyor. Önce müşterisine arazi satıyor. Devamında ilk 3 yıl ücretsiz bakım yapıyor. 4. yıldan sonra dönüm başına yıllık 1000 lira gibi bir ücret alıyor. Onu da toplayıp sattığı mahsulün ücretinden düşüyor. Kalan parayı da yatırımcının hesabına aktarıyor. Özetle hem arsa satışından, hem de arazinin işlenmesinden para kazanıyor. Gelelim çalışmanın detaylarına. Onu da Ruhi Bey’e yönelttiğim sorularla aktarmaya çalışacağım:  

Devamı

Yatırımcıya 'Ceviz bahçesi'

Özellikle küçük ve orta ölçekli yatırımcıların ilgisini çeken 'ceviz bahçesi' projesinin başlangıçta 20-30 bin liraya mal olmasının ardından 4 yıl sonra yüzde 100 kazanca dönüştüğünü anlatan Parsel Tarım AŞ YKB Ruhi Akçay, Türkiye'de bir ilk olan bu projeyle asla kaybettirmediklerini satış sonrası 3 yıl ücretsiz bakım hizmeti verdiklerini ve bahçe sahibi dilerse mahsulu de satın alarak hazır müşteri konumunda olduklarını ifade etti. Kocaeli'de 10 yıl önce sektördeki açığı fark edip projelendirdiklerini ve ziraat mühendislerinden oluşan uzman bir kadro edindiklerini anlatan Akçay, 'Özellikle boş ve atıl durumda duran tarım arazilerini değerlendirerek, bunların resmi kadastro ölçümlerini ve çevre güvenlik çitlerini yaparak gelen talep doğrultusunda ceviz bahçesi yaptık. Geçen süre içerisinde verimlilik açısından çok güzel sonuçlar alınca büyüyerek devam ettik. Bugün çalışmalarımıza dahil olan holdingler var. Türkiye'de üretilen ceviz ülkemizin tüketimine yetmiyor. Türkiye'deki üretimin 20 katı kadar da dışarıdan geliyor. Biz bu açığı önümüzdeki yıllarda kapatmak ve dışarıya giden paraların içeride kalmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Şuanda 130 kişilik bir bakım ekibi ve 10 kişilik bir idari kadro, traktörler, sulama tankerleri, tarım ekipmanları, iş makinelerinden oluşan 50 araçlık bir ekipmana sahibiz' diye konuştu.   

Devamı

PARSEL TARIM BÜYÜYOR

Yenipazar ve Gölpazarı´ndaki yaklaşık 150 genç insanımıza istihdam olanağı yaratan Parsel Tarım, hızla büyümeye devam ediyor.  Gerek çalıştırdığı iş gücü gerekse ekipmanların her geçen gün çoğalması yöre insanlarında memnunluk yarattı. Eskiden yok pahasına satılan hatta kimsenin dönüp bakmadığı arazilerini, Parsel geldikten sonra değerinde satarak borçlarından kurtulan pek çok aile olduğu gibi, arazilerin satışından elde ettiği parayla şehire göç etmek zorunda bırakılan çocuklarına başlarını sokacak, kiradan kurtaracak ev bile alanlar oldu. 

Yatırımcının yüzünü güldürecek hizmetleri sunan Parsel Tarım, attığı her adımda ne kadar doğru yolda olduğunu her geçen gün çoğalttığı ekipmanların ve araçların varlığıyla kanıtlamıştır. 

Parsel Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Akçay konuyla ilgili olarak şöyle dedi: "Parsel ailesi olarak her geçen zaman biraz daha büyüyoruz. Bu büyümeyi kışın kar - yağmur demeden, yaz gelince cehennem sıcağında özveriyle çalışan elemanlarıma ve Parsel Tarım´a güvenerek toprağa yatırım yapan müşterilerimize borçluyuz. Daha kaliteli ve istikrarlı hizmet vermek için elimizden geleni yapıp bize güvenenlerin güvenini boşa çıkartmayacağız."

Devamı

YATIRIMIN ALTIN ANAHTARI CEVİZ BAHÇELERİ OLDU...

Asla kaybettirmeyen, her yıl daha da değerlenen ve 3 yıldan sonra sürekli kazandıran ceviz bahçesi alım satım projesinin mimarı, Parsel Tarım ve İnşaat Ticaret A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Akçay, hiçbir riski olmayan ceviz yatırımı için "Yatırımın altın anahtarı" dedi YATIRIMCILARIN İLK TERCİHİ Kocaeli de 10 yıl önce faaliyete başlayan, talep arttıkça büyüyen ve iki yıl önce ikinci şirketi olan Parsel Tarım ve İnşaat Ticaret Anonim Şirketini kuran Parsel Tarım tarafından başlatılan, son 7 yılda yatırımcıların ilk tercihi haline gelen ceviz bahçesi alım satım projesine, talep her geçen gün daha da artıyor.  Küçük ve orta ölçekli yatırımcıların büyük oranda ilgisini çeken ve oturduğu yerden hiçbir şey yapmadan para kazanmasını sağlayan ceviz bahçesi yatırımının, ülkeye, çiftçiye, kendi şirketine ve yatırımcılarına kazandıran bir proje olduğunu ifade eden Ruhi Akçay, "Hiçbir riski olmayan ve kazandıran yatırımın, altın anahtarı ceviz bahçeleridir" şeklinde konuştu.  

Devamı

PARSEL TARIM'IN TERCİHİ TOYOTA C-HR!

Kocaeli'nde faaliyet gösteren Parsel Tarım araç tercihini çevre dostu C-HR Hybrid modelimizden yana kullandı.

Sektöründe öncü olan firmanın satın aldığı 5 adet C-HR Hybrid aracın teslimat töreni Kocaeli Toyota Plaza Kaya'da gerçekleştirildi.

Devamı

HÜRRİYET EMLAK EMLAĞIN EN'LERİ ÖDÜL TÖRENİ

Hürriyet Emlak Emlağın En’leri 2017 yılı ödül töreninde işine en çok yatırım yapan emlak ofisi ödülü ne bizi layık gören hürriyet emlak yönetimine teşekkür ederiz. PARSEL TARIM Ailesi

Devamı

SİZDE CEVİZ BAHÇESİ İSTİYOR MUSUNUZ?

Kocaeli’nin bir çok reklam billboardların da “SİZİNDE CEVİZ BEHÇENİZ OLSUN” sloganıyla Parsel Tarım Emlak’ın reklamlarını görüyorsunuz. Hiç merak ettiniz mi? Bu reklamları gördüğünüzde, “Evet, Benimde Bir Ceviz Bahçem Olsun” diyorsanız bu haberi dikkatlice okuyun. Parsel Tarım Emlak tarafından sunulan bu hizmet kısaca, size tarım arazisi satıyor ve onun üzerinden ceviz üretip, para kazanmanızı sağlıyor. Bunun şartlarını bilmek ve öğrenmek istiyorsanız, çok detaylı bir web sayfası hazırlanmış ve burada anlatılmış. Biz size çok kısa da olsa, web sayfasının bir bölümü olan “Sıkça Sorulan Sorular” bölümünden alıntı yaparak anlatmaya çalıştık  

Devamı

YENİ BİR SEKTÖR DOĞDU

Yenipazar´da yıllardır araziler para etmez. Sınır komşusu hacıya gideceği ya da düğün yapacağı zaman satmak istediğinde başka biri alır da sınır anlaşmazlığı çıkar diye şartları zorlayıp satın alır. Ya da Almancılar aranır satılık tarlam var alır mısın diye. Alıcı olmadığı için arazilerin rayiç değerleri de bilinmezdi. Hiç kimse dönüp bakmazdı "sıkıştım, satılık tarlam var" diyen kişilere. Herkes birbirine sorar "Yenipazar´da tarlaların rayiç bedeli nedir?" diye. Tavuk çiftliği bile arsa almak için fiyat sorduğunda kimse bilemedi de metresi 1 liradan değer biçildi. Çünkü kimse tarla alıp satmıyordu; satamıyordu  tarlasını alıcı olmayınca. Çoğu gençler işsizlik yüzünden, üretilen ürünün para etmemesi nedeniyle geçinemediği için göç etmek zorunda kaldı, ana babasını köyünde bırakıp.

Devamı

YATIRIMIN ALTIN ANAHTARI

Toptan gıda işi yaptıklarını söyleyen Parsel Tarım ve İnşaat Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Akçay, gıda sektöründeki ekonomik koşulların zora girmesi nedeniyle 2006 yılında sektör değiştirdiklerini açıkladı. RİSKİ AZ KARI ÇOK Riskinin az karlılığının çok olmasından dolayı emlak sektörüne girmeye karar verdiklerine ifade eden Akçay, “Bu sektöre girince sektörde büyük bir boşluk olduğunu gördük. Bu işi daha ciddi yapmayı kendimize kural haline getirdik. Özellikle bahçe alım-satımında yoğunlaştık. Bahçe satışlarımızda artış olunca bakım ile ilgili problemi çözmek için ilk etapta küçük bir bahçe bakım ekibi kurduk. Bu bakım ekibinden bizlerin ve bahçe sahiplerinin memnun kalması ile hem ekibi, hem de ekipmanı çoğalttık. Bu süreçte her yıl kendimizi yeniledik. Bünyemize ziraat mühendislerini kattık. Topladığımız mahsulü satacağımız müşteri portföyünü oluşturduk. Zaman içerisinde yetişkin bahçe alıp satmak maliyetli olduğundan, sıfırdan yeni bahçe kurmaya karar verdik. Özellikle boş ve atıl durumda duran tarım arazilerini değerlendirerek, bunların resmi kadastro ölçümlerini ve çevre güvenlik çitlerini yaparak, gelen talep doğrultusunda ceviz bahçesi yaptık. Geçen süre içerisinde verimlilik açısından çok güzel sonuçlar alınca işimiz büyüyerek devam etti” dedi.  

Devamı

YATIRIMIN ALTIN ANAHTARI CEVİZ BAHÇELERİ

YATIRIMIN ALTIN ANAHTARI CEVİZ BAHÇELERİ Kocaeli’de toptan gıda işi yaptıklarını hatırlatan Parsel Tarım ve İnşaat Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Akçay, gıda sektöründeki ekonomik koşulların zora girmesi nedeniyle 2006 yılında sektör de- ğiştirdiklerini açıkladı. Karlılığından daha çok riski bulunmadığından dolayı emlak sektörüne girmeye karar verdiklerine söyleyen Akçay, “Bu sektöre girince sektörde büyük bir boşluk olduğunu gördük. Bu işi daha ciddi yapmayı kendimize kural haline getirdik. Özellikle bahçe alım-satımında yoğunlaş- tık. Bahçe satışlarımızda artış olunca bakım ile ilgili problemi çözmek için ilk etapta küçük bir bahçe bakım ekibi kurduk. Bu bakım ekibinden bizlerin ve bah- çe sahiplerinin memnun kalması ile hem ekibi, hem de ekipmanı çoğalttık. Bu süreçte her yıl kendimizi yeniledik. Bünyemize ziraat mühendislerini kattık. Topladığımız mahsulü satacağımız müşteri portföyünü oluşturduk. Zaman içerisinde yetişkin bahçe alıp satmak maliyetli olduğundan, sı- fırdan yeni bahçe kurmaya karar verdik” dedi.  

Devamı